Content

Środkowe Rubieże

Środkowe Rubieże - Opis

Image

Środkowe Rubieże - Opis

Postprzez Mistrz Gry » 31 Sie 2017, o 14:07

Zróżnicowane etnicznie prawdziwe źródło bogactwa Imperium. W ich skład wchodzą zarówno potężne niezależne światy, jak i wyzyskiwane planety będące tylko źródłem minerałów czy surowców. Bogactwo i przepych miesza się tutaj z wyzyskiem biedą jednak żadne z nich nie przyjmuje skrajnej formy. Oddziaływanie imperialnego porządku jest tu dostatecznie silne by utrzymać swoją dominującą pozycję w regionie; choć trafiają się miejsca w których władza Imperialna musi dogadywać się z lokalnymi strukturami.

Siła militarna - Przeciętna. Ważniejsze i bogatsze systemy są zwykle dobrze chronione, często można spotkać floty systemowe czy Imperialne patrole, jednak im dalej od centrum tym słabiej zaznaczana jest obecność Floty Imperium. Można znaleźć sektory w których jedynym przejawem obecności Imperium jest Imperialny Gwiezdny Niszczyciel, a czasem nawet i tego nie będzie. Z drugiej strony strategiczna relokacja floty sprawia, że militarana reakcja Imperium może być wyjątkowo szybka i już sam ten fakt działa na tyle odstrzająco by trzymać piratów z daleka od większości szlaków handlowych.

Ekonomia - Przeciętna. Większość światów to wyzyskiwane planety, z których zyski drenują światy jądra. Nieliczne, którym się udało zachować niezależność i samodzielność nie mogą się równać w walce gospodarczej z planetami Jądra. Istoty zamieszkujące ten obszar nie cierpią biedy, ale ciężko jest też mówić tu o niesamowitych fortunach. Handel międzygwiezdny jak i gospodarki rozwijają się pomału acz stabilnie.

Praworządność - Imperialne służby są tu bardzo aktywne w wyłapywaniu wszelkich przejawów niepoprawności politycznej ale jednocześnie zdaża im się też przymykać oko na korupcję i lewe interesy oficjeli. Kontrole celne jak i patrole, mogą "nie zauważyć" podejrzanego ładunku. Nadal jednak jest utrzymywany imperialny porządek i wszelkie objawy niesubordynacji czy buntu będą tłumione w zalążku.Awatar użytkownika
Mistrz Gry
Mistrz Gry
 
Posty: 6994
Rejestracja: 3 Maj 2010, o 19:02

Wróć do Środkowe Rubieże

cron