Content

Archiwum

[Naboo] Sprawa 001 - Transport

Re: [Naboo] Theed

Postprzez Opliko » 26 Wrz 2017, o 22:49

Czyli jednak Opliko był poszukiwany. Imperium najwyraźniej wolało nie ryzykować, że policjant wiedział o ich sekrecie. Czyli jeden plan już upadł.
Ale teraz trzeba było się skupić nad dzieckiem. Zdecydowanie Imperium mu coś zrobiło. Pytanie tylko co i dlaczego. "węże zjadające Imperium"... Co to może oznaczać. Czy to możliwe, że...
-Co jeśli Imperium wcale nie chce torturować tych dzieci, a je wykorzystać. Nie wiem dużo o Mocy, ale jedynie ona i młody wiek wydaje się punktem wspólnym tych dzieci. "Trzy węże zjadające Imperium" brzmi jak jakaś przepowiednia. Jakiś rodzaj ostrzeżenia. Być może w jakiś sposób Moc pozwala im... nie wiem... widzieć przyszłość czy coś... Jeśli dostali zwiastun końca Imperium to naprawdę nie dziwie się środkom jakie wykorzystują by to chronić. W końcu gdyby taka informacja się wydostała spowodowała by chaos, bunty i panikę! Węże pewnie oznaczają osoby które będą kierować ku temu końcowi. Przywódcy rebeliantów, czy coś podobnego.
Ale zaraz... Wąż raczej nie oznaczał kogoś kto walczy. A przynajmniej nie bezpośrednio. Może to po prostu Chiss wciąż myślał o dawnym zadaniu, ale jedna rzecz która mu się najbardziej z wężami w tym kontekście kojarzyła, to zdrajcy. Czy to mogło oznaczać, że Imperium jest "zjadane" od środka?
-Dajcie mu narysować to, co próbuje. Może to rzuci więcej światła na ten problem. Czy jest tu może coś, co mógłby wykorzystać do rysowania zamiast palca?
Image
Ilość eksplozji przetrwanych przez postać:
Ilość przetrwanych rzutów o ścianę:
Ilość zdrad:
Discord: opliko#3114
Awatar użytkownika
Opliko
Gracz
 
Posty: 265
Rejestracja: 22 Cze 2016, o 13:59

Re: [Naboo] Theed

Postprzez Mistrz Gry » 27 Wrz 2017, o 22:19

- Znajdzie się.
Mon'ogram pokiwał głową i sięgnął do kieszeni po długopis i kartkę, po czym wszedł z powrotem do pomieszczenia medycznego. Opliko widział, jak przez chwilę major wykłóca się z ithoriańskim medykiem, który jako jeden z wielu otaczali dzieciaka, po czym w końcu przekonuje go i zostaje ponownie dopuszczony do kręgu. Po krótkiej chwili dowódca rebeliantów powrócił do nich.
- To jedyne, co jest w tym stanie nakreślić. Nie wiem, czy to nam coś pomoże.
Rysunek nabazgrany był niewyraźnym rozdygotanym ruchem dziecięcej ręki i przedstawiał coś, co mogło być symbolem Imperium. Na nim natomiast nakreślone były trzy poskręcane ze sobą w charakterystyczny sposób linie, tworzące dziwny wzór na tle symbolu Imperium. Nie układały się w żaden geometryczny kształt, z pozoru trzy miejsca, w których się skręcały, były zupełnie przypadkowe. Dla Opliko w żaden sposób nie przypominały one węży, ale kto wie, w jak złym stanie była wyobraźnia tego chłopaka. Były też równie niewyraźnie nabazgrane, co symbol w tle.
- Nigdy nie widziałem podobnego - stwierdził Jeers. - Ale skoro chłopak go widział, może zaczęli go już męczyć w bazie Beta-04. Albo były to dopiero wstępne potworności... - zastępca komendanta zatrząsł się, jakby sama myśl o tym zmroziła mu krew w żyłach. - Wychodzi na to, że mamy dwa pierwsze cele. Baza wojskowa, o której musimy dowiedzieć się jak najwięcej i ten symbol, o który też musimy zasięgnąć języka. Ten ośrodek naukowy też przydałoby się obserwować. Myślę, że razem z Opliko, możemy poprzysłuchiwać się kilku rozmowom w kantynach albo zasięgnąć języka u żołnierzy z tych ośrodków. Co o tym sądzisz? - zwrócił się w stronę chissa.
Awatar użytkownika
Mistrz Gry
Mistrz Gry
 
Posty: 6994
Rejestracja: 3 Maj 2010, o 19:02

Re: [Naboo] Theed

Postprzez Opliko » 28 Wrz 2017, o 19:43

Czyli rysunek tak naprawdę nie mówi nic nowego. Zdecydowanie będzie trzeba szukać jakichś odpowiedzi, ale czy na pewno siedzenie w kantynie z nadzieją, że ktoś zacznie mówić o porywaniu dzieci raczej się nie sprawdzi. Choć jeśli będą mieli szczęście i trafią na kogoś, kto rzeczywiście służy w którejś z tych placówek może im się udać przynajmniej dowiedzieć się więcej o ochronie ośrodka. Chyba, że wypije za dużo... Pijani ludzie raczej nie dbali o to czy zdradzają tajne, czy jawne informacje.
Sam Opliko nie był największym fanem alkoholu. Czasami zdarzało mu się pić z innymi żołnierzami. Nigdy jednak nie był zupełnie pijany. Może to zasługa szybszego metabolizmu u Chissów, albo po prostu spożywania mniejszych ilości trunków.
-Czyli co, idziemy upić jakiś imperialnych oficerów? Bo nie spodziewam się byśmy mogli inaczej się czegoś o tym dowiedzieć. Chyba duża część Naboo nawet nie wie o tym co się dzieje, więc po prostu słuchając rozmów tylko stracimy czas. Ale zawsze warto spróbować.
Image
Ilość eksplozji przetrwanych przez postać:
Ilość przetrwanych rzutów o ścianę:
Ilość zdrad:
Discord: opliko#3114
Awatar użytkownika
Opliko
Gracz
 
Posty: 265
Rejestracja: 22 Cze 2016, o 13:59

Re: [Naboo] Theed

Postprzez Mistrz Gry » 3 Paź 2017, o 05:59

- Tak, idziemy - odpowiedział Jeers. - Majorze, odmeldowuje się razem z nowym. Pokażę mu, jak robimy idiotów z jego imperialnych kolegów.
Major Mon'ogram skinął głową i pozwolił im odejść, samemu pozostając przed szybą części szpitalnej, wciąż patrząc w stronę grupki lekarzy skupionych wokół dzieciaka. Na jego twarzy tym razem nie było widać już uśmiechu, a jedynie smutek i myśli, które wywoływały jeszcze większe zmartwienie.
- Zrobimy tak - powiedział Jeers, kiedy szli już jednym z tuneli do jaskini, w której Opliko poprzednio się przebierał. - Polecimy do twojego mieszkania, weźmiesz, co potrzebujesz. Mam nadzieję, że nie są aż tak sprytni, żeby je obserwować. Potem polecimy w okolice bazy B-04, do wioski, przy której jest ta baza. Twoja facjata raczej wyróżnia się tu, na Naboo, ale nie będziesz musiał wmieszać się w tłum mieszkańców w kantynie. Mamy drugą część zadania. Kiedy ja będę chlał, ty pójdziesz do sklepu Rat'or'ghama, taki duży mięśniak go prowadzi, i załatwisz mi przesyłkę od znajomego. Powiesz, że przysyła cię kanarek. Odbierzesz paczkę i poczekasz u sprzedawcy na moje przybycie, jasne? Ubierz się jakoś tak, żeby pierwszy lepszy patrol na ulicy cię nie rozpoznał.

Akcja przenosi się do tematu: Dzieci Mocy
Awatar użytkownika
Mistrz Gry
Mistrz Gry
 
Posty: 6994
Rejestracja: 3 Maj 2010, o 19:02

Poprzednia

Wróć do Archiwum

cron